Wieczernica z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości

b_130_100_16777215_00_images_foto_sa1.JPGZ okazji  100 – lecia Niepodległości Polski w Przedszkolu im. św. Jana de La Salle w Gdańsku odbyła się Wieczernica patriotyczna.

Dzieci przebrane w stroje w barwach narodowych przypominały nam, że w każdym z nas drzemie duch patriotyzmu. Miłość do Ojczyzny wyrazili  wierszami i pieśniami patriotycznymi. Po przedszkolu niosły się pięknie śpiewane przez dzieci piosenki:'' Wojenko, wojenko "," Przybyli ułani ",'' Jestem Polakiem",'' Niepodległość trudne słowo ” . Przedszkolaki i zaproszeni goście w zadziwieniu patrzyli, słuchali i chłonęli tę podniosłą, uroczystą atmosferę. Zostaliśmy obdarowani biało – czerwonymi serduszkami, a całość uwieńczona została odśpiewaniem hymnu państwowego.

Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała udanego występu dzieciom i podziękowała nauczycielkom za przygotowanie tej  wspaniałej lekcji patriotyzmu.

2. Uroczyste rozpoczęcie Jubileuszowego Roku Lasaliańskiego z programem "Optymistyczne Przedszkole".

Uroczystą inauguracją ogólnopolskiego programu ”Optymistyczne Przedszkole”, rozpoczęliśmy w naszym Przedszkolu obchody JUBILEUSZOWEGO ROKU LASALIAŃSKIEGO (17 listopada 2018 - 31 grudnia 2019), ogłoszonego przez papieża Franciszka z okazji 300-lecia śmierci św. Jana de La Salle.

Program „Optymistyczne Przedszkole” bardzo wyraziście wpisuje się w koncepcję pracy naszego Przedszkola i pedagogię Jana de La Salle. Spójność wartości, metod pracy i celu podejmowanych działań, będzie służyła efektywności naszej pracy i oddziaływań wychowawczych. Będzie też ogromnym wsparciem dla rodziców. Wspólnie będziemy rozwijać w dzieciach cechy optymisty, będziemy stawać się bardziej optymistycznymi rodzicami i pedagogami, dając przestrzeń na szczęśliwe dzieciństwo i późniejszą szczęśliwą i świadomą dorosłość naszych pociech.

Pragniemy, aby w tym Roku Jubileuszowym, słowa św. Jana de La Salle: „Miłość zdobywa serca”, stawały się rzeczywistością naszych wychowanków i ich rodzin, rzeczywistością pedagogów i pracowników naszej placówki. Aby mocą optymizmu płynącego z miłości, zmieniały świat na bardziej przyjazny, bezpieczny, pełen pozytywnych relacji i odniesień.