Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

b_130_100_16777215_00_images_5_p183t77in11p0e18nm1t411mai1pud6.JPG

Pielgrzymująca po archidiecezji łódzkiej ikona Czarnej Madonny nawiedziła także półpubliczną kaplicę Braci Szkolnych w Piotrkowie Trybunalskim. Dnia 22 września o godz. 16.30 w uroczystej procesji Obraz Nawiedzenia został przeniesiony z kościoła parafialnego pw. św. Brata Alberta do kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. W tym podniosłym wydarzeniu wziął udział Br. Wizytator oraz wspólnota formacyjna z Kopca.

Śpiew maryjnych pieśni i modlitwa różańcowa towarzyszyła Maryi przemierzającej ulice piotrkowskiej dzielnicy Wierzeje. Na nowym miejscu pobytu powitał Matkę Bożą ks. bp Adam Lepa oraz kapelan wspólnoty braci. Podczas Mszy św. ojciec rekolekcjonista nawiązał do tytułu Matki Dobrej Rady i zaznaczył, iż dziś tak wielu jest chętnych do pouczania innych. Podkreślił także, że ci, którzy udzielają rad, w pierwszej kolejności powinni nimi żyć, a wzór tego znajdujemy właśnie w Matce Najświętszej. Przed końcowym błogosławieństwem przełożony piotrkowskiej wspólnoty, br. Dominik, podziękował celebransom, gościom i wszystkim uczestnikom uroczystości. Na zakończenie ks. biskup zachęcił do otoczenia modlitwą i troską szkoły – tak ważnej w procesie nauczania i wychowania wszystkich pokoleń naszej ojczyzny. Wspomniał także, że to właśnie w tym miejscu przez wiele lat dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w katechizacji, kiedy była zabroniona w szkole.

Po Eucharystii obraz umieszczono w kaplicy braci, gdzie wierni mogli w modlitwie polecać swoje prośby Matce i Królowej naszego narodu. Z lasaliańskiej kaplicy Maryja w znaku Jasnogórskiej Ikony wyruszyła w drogę do Sulejowa.  

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1