Akcja zimowisko

b_130_100_16777215_00_images_3_p183t6vbpa11oe17d9qsf1qokree5.JPGW drugim tygodniu ferii zimowych (22 – 28 luty) now. Emil i post. Konrad zaangażowali się w zimowe półkolonie, jakie zorganizowali nasi sąsiedzi, salezjanie. W zimowisku wzięło udział ponad 60 dzieci i młodzieży głównie z Kopca, w wieku 5 – 15 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe, z których każda miała trzech opiekunów spośród wolontariuszy, nowicjuszy salezjańskich i naszych braci.

Nad całością czuwał socjusz nowicjatu SDB, ks. Grzegorz Sochacki. W tym samym czasie postulant ze Słowacji, Rastislav, odbył praktykę w naszym częstochowskim ośrodku przy ul. Kard. Wyszyńskiego.

Zajęcia na półkoloniach trwały od godz. 10.00 do 15.00, ale wychowawcy przed i po zajęciach spotykali się oddzielnie, aby przygotować zaplecze i podsumować dany dzień. Modlitwa, śpiew, zabawa, wycieczki, tzw. praca w grupach oraz poczęstunek wypełniały ten czas, który miał sprzyjać wypoczynkowi, ale też pogłębieniu kontaktu z Bogiem i pracy nad sobą. W południe 25 lutego zimowisko przeniosło się do naszego kopieckiego domu. Na miejscu Emil i Konrad zapoznali gości z osobą św. Jana de La Salle, jego charyzmatem i zgromadzeniem oraz wpływem na dzieło św. Jana Bosko. W programie była wspólna modlitwa w kaplicy, zwiedzenie sali pamiątek, spotkanie w grupach oraz poczęstunek. Każdy z odwiedzających otrzymał zakładkę z naszym Założycielem. Z wypowiedzi i zachowania można było wywnioskować, że „półkoloniści” byli bardzo zadowolenie z pobytu u nas.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1     

Zakończenie zimowiska miało miejsce w niedzielę 28 lutego po Mszy św. o godz. 11.00. W kaplicy znalazły się prace wykonane przez uczestników oraz pokazano prezentację streszczającą tegoroczne półkolonie. Wśród nagród znalazły się także książki przekazane przez nas. Za wieloraką pomoc ks. Dyrektor i ks. Grzegorz oficjalnie nam podziękowali.

Dla naszego nowicjusza i postulanta była to dobra okazja, aby sprawdzić w praktyce wiedzę i umiejętności nabyte na kursie dla organizatorów wycieczek, kolonii i innych form wypoczynku (który odbył się w nowicjacie salezjańskim w zeszłym roku). Jest to także piękny przykład współpracy dwóch zgromadzeń ukierunkowanych na apostolat wśród dzieci i młodzieży.