Boże Narodzenie 2017

b_130_100_16777215_00_images_pliki_szop.jpg"Po grzechu Adama i Ewy Bóg nie chciał zostawić ludzkości samej, wystawionej na działanie zła. Stąd też w swoim zamyśle zechciał On, aby Maryja, święta i niepokalana w miłości (por. Ef 1,4), stała się Matką Odkupiciela człowieka. Na ogrom grzechu Bóg odpowiada pełnią przebaczenia".
 Papież Franciszek

Gdy nadeszła Pełnia Czasów, Maryja poczęła z Ducha świętego i Słowo stało się ciałem, by dokonać dzieła naszego zbawienia. Bóg stał się człowiekiem, by przekonać nas o swojej Miłości.
Adorując Bożego Syna otwórzmy nasze serca, by miłość i radość, światło  i pokój - dary Betlejemskiej Nocy, stawały się dla nas źródłem Bożego żaru, siły i entuzjazmu. Niech ten święty czas Bożego Narodzenia będzie szkołą zbliża się do siebie nawzajem: rozsiewania ziarenek dobra i radości, pokoju i przebaczenia, miłości i miłosierdzia, aby dobro coraz bardziej owocowało w nas i wokół nas. Niech Maryja, Święta Boża Rodzicielka, wyprasza nam tę moc z wysoka, która prowadzi do odkrycia pełni Prawdy w Jezusie Chrystusie.

 Br. Marian Szamrei  /wizytator/